segregatory biurowe

Czym sugerować się przy wyborze segregatora?

Należy mieć świadomość, że wybór segregatora jest zdecydowanie prostszym zadaniem, niż mogłoby się wydawać. Konieczne jest bowiem uwzględnienie najbardziej istotnych kwestii podczas podejmowania ostatecznej decyzji. Czym powinno się sugerować wybierając segregatory na dokumenty?

Format segregatora

Wybór formatu segregatorów powinien być oczywiście uzależniony od wielkości dokumentów w przedsiębiorstwie. Można zaobserwować, że segregatory biurowe od Biurfan przeważnie przystosowane są do formatów A4 oraz A5. Bardzo istotne znaczenie ma również fakt czy pracownicy w firmie będą wpinać wspomniane wcześniej dokumenty w koszulkach czy bez. Rekomendowane jest również bardzo dokładne sprawdzenie czy spięta koszulka przypadkiem nie będzie wystawała poza segregator.

Szerokość grzbietu segregatora

Jest to kolejny bardzo istotny aspekt, który koniecznie powinien być uwzględniony przed podjęciem ostatecznej decyzji. Warto wcześniej wiedzieć ile dokładnie dokumentów będzie przechowywanych w danym segregatorze. W ten prosty sposób możliwe będzie właściwe dopasowanie szerokości grzbietu. Jak wiadomo im szerszy segregator, tym większą liczbę dokumentów będzie można w nim umieścić.

Mechanizm ringowy w segregatorze

Godny uwagi jest również fakt, że na liczbę wpinanych dokumentów oddziaływać będzie także rodzaj mechanizmu przeznaczonego do wpinania. Oczywiście zdecydowanie największą popularnością cieszy się obecnie zapięcie ringowe. Użytkownik ma wtedy możliwość wpięcia dokumentów na specjalne pierścienie. Dostępne na rynku produktu posiadają pierścienie w kształcie litery O oraz D.