usługi logistyczne

Usługi logistyczne

Usługi logistyczne są to usługi o charakterze profesjonalnym, które obejmują zarówno transport produktów, jak i ich przechowywanie. Wykonywane są one przez specjalnie wyspecjalizowane do tego firmy.

Usługi logistyczne

usługi logistyczne

Usługi logistyczne są pełnione przez specjalnie przygotowane do tego firmy, wśród których można wyróżnić zarówno firmy transportowo-spedycyjne, jak i obiekty takie jak centrum logistyczne. Działania, które są podejmowane w zakresie usług logistycznych są bardzo szerokie. Wśród nich można wymienić usługi transportowe, spedycyjne oraz logistyczne. Usługi transportowe to oferowanie różnego rodzaju usług związanych z przewozem osób lub produktów. Natomiast usługi spedycyjne obejmują transport materiałów, przygotowanie wymaganej dokumentacji, a także ubezpieczenie oraz obsługę celną. Usługi logistyczne z kolei dotyczą takich elementów jak działania transportowo-spedycyjne, usługi terminalowe, a także inne czynności.

Zadania w ramach usług logistycznych

Usługi logistyczne należą do dziedziny, która obejmuje elementy takie jak transport i spedycja. Zadania, które realizowane są w ramach usług logistycznych są bardzo szerokie. Wśród nich można głównie wymienić transport produktów i osób, a także przeprowadzanie różnego rodzaju formalności, sporządzanie odpowiedniej dokumentacji, a także dbałość o ubezpieczenie. Usługi logistyczne to także dbałość o wysoki poziom obsługi klienta. Tutaj dowiesz się więcej.